Zadania szachowe dla dzieci

Zadania elementarne

Przedstawiam poniżej pozycje przeznaczone do rozwiązania przez dzieci i szachistów rozpoczynających naukę gry w szachy. Charakter prezentowanych pozycji pozwala sukcesywnie podnosić własną sprawność taktyczną oraz umiejętności świadomego wglądu w zaistniałą na szachownicy sytuację. Poniższe zadania pogrupowane są tematycznie, a główny motyw taktyczny w nich obecny jest pokrótce opisany i wyjaśniony we wstępie każdego zestawu. Prezentowany materiał jest kontynuacją drogi obranej w sekcji "Zasady gry w szachy".

Zadania szachowe dla średnio zaawansowanych

Taktyka szachowa dla średnio zaawansowanych

Zadania szachowe przeznaczone dla szachistów III - I kategorii szachowej. W odróżnieniu od zestawów dla początkujących, poniższe zbiory nie zawierają wskazówek dotyczących motywów występujących w pozycjach przedstawionych na diagramach.

Zadania szachowe dla zaawansowanych
Taktyka i technika szachowa dla doświadczonych zawodników

Trudne zadania oraz studia wymagające sporych umiejętności. Życzę powodzenia.

Inne zadania i zagadki szachowe, które przeznaczone są dla dzieci, będę publikował systematycznie. Proszę więc regularnie zaglądać na tę stronę. Materiały pogrupowane są tematycznie, dlatego nie powinno być problemu z odnalezieniem atrakcyjnych i interesujących zadań.