Wyniki końcowe turnieju

Tempo gry: P'15
Arbiter: Michał Narkun

W Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku odbyły się coroczne mistrzostwa Słupska, w których wzięły udział dzieci oraz młodzież z regionu. Finał imprezy, który odbył się 19 października, zgromadził przy szachownicach najsilniejszych słupskich juniorów. Co roku poziom imprezy jest wyższy, a zawodnicy posiadają coraz to okazalsze kategorie szachowe. W tym roku jedynie jeden zawodnik nie posiadał kategorii szachowej. Nie było więc w rozgrywkach osób, które nie posiadają doświadczenia w grze turniejowej. Po 7 rundach zwyciężył Dawid Jaroszewicz, który zgromadził komplet zwycięstw. W momencie pisania artykułu Dawid prowadzi również w Mistrzostwach Słupska Seniorów, których rozgrywki zakończą się 31 października. Zobaczymy, czy uda mu się wygrać jeszcze zawody dla dorosłych. Drugą lokatę zajął Leopold Bedka, który tradycyjnie od kilku lat zajmuje czołowe miejsca w słupskich turniejach. Leopold przegrał jedynie z Dawidem i szanse na tytuł pogrzebał w bezpośrednim pojedynku. Kolejne miejsca zajęli: Michał Gulbiński, Maciej Haznar i Maciej Piątkowski. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Wojciech Kędzierski (rocznik 2005), który zgromadził 3 punkty. Gratuluję wszystkim uczestnikom sportowej postawy oraz zaangażowania.