Artykuły

Data ostatniej aktualizacji: 02-09-2010

Poniżej prezentuję artykuły adresowane do doświadczonych szachistów. Mam nadzieję, że będą one pomocne w procesie samodzielnej nauki gry w szachy oraz przybliżą tematykę związaną z szeroko pojętą kulturą szachową.

Staram się, aby publikowane artykuły miały dużą wartość merytoryczną i informacyjną. Mam nadzieję, że prezentowane materiały pozwolą Czytelnikowi na lepsze poznanie teorii oraz przełożą się bezpośrednio na jakość i siłę jego gry w szachy. Zachęcam tym samym do uważnego przestudiowania zamieszczonych treści.

Debiuty szachowe

Strategia gry środkowej

Końcówki szachowe

Po zapoznaniu się z lekturą zachęcam do dzielenia się spostrzeżeniami na forum szachowym. Jestem w stanie publikować materiały praktycznie z każdej dziedziny związanej z grą w szachy. Osoby zainteresowane tematyką proszę o kontakt, abym mógł dostosować treść artykułów do zainteresowań i oczekiwań Czytelników.

Gra w szachy jest na tyle skomplikowana, że nauka poprawnej gry nigdy się nie kończy. Zawsze jest coś, co pozwala na podnoszenie swoich umiejętności. Na rynku dostępna jest literatura, dzięki której można podnosić swoje kwalifikacje i pracować nad siłą gry. Dużo materiałów można znaleźć w internecie, jednak w polskiej sieci bardzo ciężko jest znaleźć materiały naprawdę wartościowe. Bardzo dużo jest śmieci oraz nieprzydatnych informacji. Gra w szachy, nauka tej trudnej gry, występy turniejowe i towarzysząca im atmosfera są jednak bardzo pożyteczną formą rozrywki, dlatego warto poświęcić tej grze troszeczkę czasu.